Noc s Bibliou","isPartOf":{"@id":"http://www.cvcjp2.sk/#website"},"datePublished":"2013-12-16T11:10:24+02:00","dateModified":"2013-12-16T11:14:42+02:00"}]}

Noc nad Božím slovom

 

„ Detská, chcete vidieť, ako som vyzeral, keď som mal dva roky?“ „Áno.“ „ tak sa pozrite, takto nejako. A chcete vidieť, ako som vyzeral, keď som mal tri roky?“ „Áno.“ „No, kúsok som podrástol… Pozrite, tu na tejto fotke už mám päť rokov, tu už desať… A toto je môj príbeh. Taký príbeh s fotkami, aký som bol, a čo som robil. No a viete, čo je toto? „Biblia.“ „Presne, a tu je zapísaný príbeh Pána Ježiša. Môj je zapísaný fotkami a tento písmenami…“

Takto znel úvod našej akcie počas svätej omše vďaka Marekovi Krehelovi, ktorý jednoducho, ale presne opísal deťom čo je to sväté písmo. Rozobrali sme si spolu starý zákon a po omši sme sa pustili do nového zákona. Vybrali sme si stať o zvestovaní. Najprv sme si vyhľadali stať každý v svojom písme, a tak nám ho prečítala pani riaditeľka. Nasledoval veľmi zaujímavý rozhovor o ukrytých tajomstvách. Na konci nám Janka druhýkrát prečítala spomínanú stať a tak sme nachvíľu odložili naše sväté písma.

Rozbehli sme prácu v troch workshopoch. V prvom sme sa stali skutočnými vianočnými cukrármi a upiekli sme pravé, vianočné koláče. V druhom workshope sme vytvorili vianočné pozdravy, kde sa použili citáty zo sv. písma, záložky alebo iné malé darčeky, ktoré potešili každého rodiča. A v treťom workshope sme sa naučili ako sa hľadá vo sv. písme a nacvičili si nejakú scénku z Božieho slova a narodení Ježiša Krista. Keď si každý prešiel všetkými stanovišťami, spoločne sme sa usadili a pozreli si nacvičené scénky. A ani sme sa nenazdali, hodinky nám už ukazovali čas 00:15.

Pre deti prišla jedna z najkrajších časti programu – Hor sa do spacákov. Každý si našiel svoj priestor, a keď sa všetci zakuklili, miesto rozprávky sme si prečítali ďalší biblický príbeh.

A nastalo skoré ráno, kedy s pesničkou v ušiach sme sa všetci ponáhľali do kostola na sv. omšu. Potom nás čakalo krásne prekvapenie v podobe krupičnej kaše. Keď ostali opäť biele taniere, vyhodnotili sme si spoločne prežitý čas a rozobrali si nás domov mamky a ockovia.

Celá akcia sa niesla vo veľmi príjemnom duchu, spokojnosť na tvárach detí žiarila počas celého večera, dokonca aj nedospatého rána :D. Vety typu: „Najprv som veľmi nechcela ísť, ale som šťastná, že som išla“ a „som rád, že som sa odvážil sem ísť, bolo to úplne super“ vystihujú to, čo deti a my s nimi sme mali možnosť zažiť.

A aj takto môže vyzerať skutočná príprava na advent…. Kedy Mária povedala svoje Fiat a nechala sa ďalej viesť…

 

Nájdete nás

Centrum voľného času sv. Jána Pavla II.
Námestie Krista Kráľa 3
080 01  Prešov

Copyright © 2012 Centrum voľného času
sv. Jána Pavla II., All Rights Reserved